Blog e-Fryzjernia

Profesjonalne kosmetyki do włosów

Lakiery

Dobry lakier do włosów? Czym się kierować?

lakier-do-wlosow

Obecnie na polskim rynku kosmetycznym pojawiło się wiele firm rozprowadzających kosmetyki do włosów najróżniejszego rodzaju. Największą popularnością cieszą się te, które przeznaczone są do pielęgnacji włosów zniszczonych i osłabionych. Dlaczego? Ponieważ kobiety używając szeregu sprzętów stosowanych do stylizacji fryzur jednocześnie niszczą strukturę włosa osłabiając tym samym ich całość. Zadziwiający zdaje się być jednak fakt, iż także wśród kosmetyków do stylizacji pojawiają się preparaty, które nie niszczą już włosów a pomagają im rosnąć czy się regenerować.

Do grona przełomowych preparatów do stylizacji, o których wspomniano wyżej zaliczyć można chociażby lakiery do włosów. Niegdyś specyfiki te powiązane były jedynie z ogromem zniszczeń jakie siały. Mimo to stosowane są na ogromną skalę a ich sprzedaż bezustannie wzrasta. Dlaczego? W dzisiejszych czasach dobry lakier do włosów znacznie różni się od swojego „pradziadka”, lista składników zmniejszyła się o połowę na rzecz wielu naturalnych domieszek wzmacniających strukturę włosa. Fala pozytywnych zmian nie dotknęła jednak wszystkich oferowanych przez sprzedawców produktów. Na sklepowych półkach wciąż znaleźć można popularne „buble”, które zagrażają nie tylko kondycji naszych czupryn ale także ogólno pojętemu zdrowiu. Wdychanie gazów zawartych w owych produktach może podrażniać drogi oddechowe w szerszej perspektywie grożąc rozwinięciem się astmy oskrzelowej. Czym zatem charakteryzuje się dobry lakier do włosów i jak odnaleźć go wśród wielu kolorowych etykiet kuszących napisami o brzmieniu podobnym do hasła: „nie zniszczy Twoich włosów!”. Oto kilka rad jak znaleźć produkt na lata:

Cena – lakiery do włosów kosztować mogą od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych. Nie jest jednak znaczącym wyznacznikiem nakład finansowy jaki poniesiemy na owy produkt. Nie zaleca się kupowania lakierów w cenie poniżej 5 zł za sztukę, istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że zawarte w nim składniki są szkodliwe dla zdrowia.

Trwałość – każda kobieta pragnie utrzymać fryzurę w danej konfiguracji, czy stworzona została samodzielnie czy też wyczarował ją fryzjer. Warto zatem sprawdzić na opakowaniu lakieru, czy ten przeznaczony jest do trwałego utrwalania. Etykieta bardzo często wskazuje poziom trwałości, oznaczone jest to skalą liczbową bądź w formie obrazków. Warto pamiętać, iż nie zaleca się ciągłego stosowania lakierów o dużej mocy bowiem zawierają wysoki współczynnik nienaturalnych składników.

Opakowanie – wśród klientek drogerii panuje mylne przekonanie, że opakowanie lakierów wpływa na ich jakość czy zawartość. Niestety, dementujemy owe plotki, opakowanie nie ma związku z jakością oferowanych w tym przypadku produktów.

Kwestia doborów kosmetyków do włosów jest sprawa niezwykle indywidualną. Kobiety mają bowiem zróżnicowane potrzeby ale także różnią się strukturą, trwałością czy poziomem zniszczenia włosów. Warto zasięgnąć rady specjalisty przez zakupem jakiegokolwiek specyfiku, wówczas będziemy mięli pewność, że nabyty przez nas produkt to rzeczywiście dobry lakier do włosów.

Sprawdzone i solidne lakiery do włosów znajdziesz tutaj

1 Comment

  1. Ja mam duży problem z lakierami do włosów

Pozostaw komentarz

Theme by Anders Norén