Wertując czasopisma o gwiazdach czy urodzie zauważyć można jak szybko zmienia się moda na konkretne fryzury. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się przełomowe zmiany w zakresie kolorów. Lato przyniosło modę na jasne pasemka oraz lśniące w słońcu i odejmujące lat odcienie. Zima zazwyczaj charakteryzuje się mocnymi upięciami oraz ciemnymi barwami. Bezustanna pogoń za trendami skłania kobiety do spektakularnych metamorfoz, które niejednokrotnie przejawiają się dużą ingerencją w strukturę i zdrowie kobiecych włosów.

Wiele Pań zniechęconych dotychczasową fryzurą pragnie „coś” zmienić. Zawodowi fryzjerzy wiedzą, iż pod tym popularnym zwrotem kryje się zazwyczaj zmiana koloru włosów. Z czerni w blond – to najczęstszy kierunek zmian. Niestety, taka dekoloryzacja jest bardzo uciążliwa dla włosów. Jak zatem sprawić, by zabieg nie osłabił lub nie niszczył doszczętnie naszych włosów? Czy podjąć się rozjaśniania w domu czy może zlecić to fryzjerowi? Oto najczęściej zadawane pytania w tej materii.

Odpowiedź na pierwsze z nich stanowi dobry rozjaśniacz do włosów. To podstawa tego typu działań. Fryzjerzy zgodnie przyznają, że rozjaśniacze słabej jakości mogą jedynie zepsuć efekt. W jaki sposób? Otóż należy wiedzieć, że kolor czarny rozjaśniany o tak wiele tonów w trakcie dekoloryzacji początkowo staje się wściekle pomarańczowy. Niestety konsekwencją zastosowania słabej jakości rozjaśniacza jest właśnie efekt „mandarynki”. Dobre rozjaśniacze do włosów początkowo ściągają kolor do owego wspomnianego pomarańczu jednak w rezultacie dekoloryzacja kończy się uzyskaniem koloru w odcieniu blond. Ważny jest jednak również sposób aplikacji rozjaśniacza i właśnie ta kwestia stanowi odpowiedź na kolejne pytanie.

Rozjaśnianie powinno być wykonane profesjonalnie. Profesjonalnie nie oznacza, że koniecznie musimy udać się do salonu jednak jest to czynność zalecana. W domu dekoloryzacja może zostać wykonana jedynie przez specjalistę (fryzjera) lub chociażby osobę, która ma na tym polu jakieś doświadczenie. Jeśli efekt ma pokrywać się z oczekiwaniami klientek warto zainwestować zarówno w dobry rozjaśniacz do włosów jak i usługi fachowca.

 Dobrym rozjaśniaczem, bardzo często wybieranym przez Panie jest Wella Blondor Freelights w pudrze czy chociażby Loreal Blond Studio Platinum bez amoniaku. Szczegółowy opis produktów znajdziesz klikając w powyższe linki.