W zależności od indywidualnych potrzeb kobiety często zupełnie inaczej pojmują pojęcie „pięknych włosów”. Dla jednej urok kryje się w ich miękkości, dla drugiej w braku widocznych zniszczeń i uszkodzeń. Jak zatem sprawić, by każda z nas mogła odpowiedzieć sobie „tak, mam piękne włosy” ?

Po pierwsze, należy zadbać, by kondycja włosów zawsze pozostawała na najwyższym poziomie. W osiągnięciu takiego stanu pomogą specjalistyczne kosmetyki do ich regeneracji. Nawet, jeśli fryzura nie wykazuje oznak zniszczenia czy zmęczenia należy już we wczesnych etapach inwestować w pobieżną regenerację. Idealnym rozwiązaniem są w tym przypadku maski. Wnikają one w strukturę włosa i odżywiają go przyczyniając się nie tylko do lepszego wyglądu całości kobiecej fryzury, ale także zabezpieczając włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Do cenionych produktów z tej półki zaliczyć można m.in. maskę z olejkiem arganowym firmy Farouk, która z pewnością nie zrujnuje naszego domowego budżetu a doskonale sprawdzi się w kwestiach regeneracji.

Około 90% Polek farbuje włosy przynajmniej raz w miesiącu. Farbowanie to proces ingerujący w strukturę i zdrowie naszych włosów stąd drugim koniecznym zabiegiem jest podjęcie działań zabezpieczających nasze fryzury przed szkodliwym działaniem farb. Obecnie na polskim rynku występuje wiele linii kosmetyków pozwalających w sposób specjalistyczny zadbać o włosy poddawane koloryzacji. Do sprawdzonych produktów z tej gamy zaliczyć można m.in. ampułki. Specyfiki te wnikają do naszego organizmu i chronią nasze fryzury od wewnątrz. Dzięki temu nie tylko podniesiemy jakość i trwałość koloryzacji, ale także uodpornimy nasze włosy na działanie czynników zewnętrznych co w efekcie pozwoli nam mieć piękne włosy. Jaki ampułki wybrać? Choć nie jest to produkt tani warto zainwestować chociażby w produkty L’Oreal – firma doskonale zna się na tworzeniu specyfików działających na wiele czynników, a ich ampułki vitamino a-ox doskonale oddziałują na włosy farbowane.

Trzecią podstawową zasadą w walce o piękne włosy jest zapobieganie ich wypadaniu. Każda kobieta chce mieć bujną fryzurę. Aby osiągnąć wymarzony efekt należy bezapelacyjnie wspomagać porost włosów oraz przeciwdziałać ich wypadaniu. Jak to uczynić? Najłatwiej zalecić „odstawienie” prostownicy, suszarki, lokówki oraz innych sprzętów działających na nasze włosy z użyciem wysokiej temperatury. Każda kobieta jednak wie, iż zalecenie to stanowi jednak próżną prośbę, bowiem nie jest w stanie ułożyć fryzury w krótkim czasie bez użycia podobnych produktów. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest stosowanie toników zapobiegających utracie włosów. Jest to asortyment, którego zakup pozostanie nieodczuwalny a efekt z pewnością będzie zauważalny. Do polecanych toników zaliczamy produkty firmy Goldwell takie jak chociażby tonik Dualsenses.. Co ciekawe, takie toniki stworzono również z myślą o mężczyznach w serii Dualsenses for Man.

Każdy – zarówno panie jak i panowie – pragną mieć piękne włosy. Piękno to kryje się jednak w wielu czynnikach. Dla osiągnięcia efektów konieczne jest wdrożenie pasma czynności składających się na zadowalającą całość. Powyższy artykuł obrazuje główne zasady dbania o włosy przy użyciu specjalistycznych czynników. Istnieje jednak wiele innych produktów wspomagających walkę o piękne włosy, wszystkie z nich odnaleźć można tutaj.