Yankee Candle Cherry Blossom wosk 22g

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: Y187
  • Producent: YANKEE CANDLE
  • Dostępność: Brak Brak  (901 szt.)

Cherry Blossom - niczym naręcze świeżych, wiosennych kwiatów.

Jak używać wosków zapachowych?

 Woski zapachowe Yankee Candle to bardzo ciekawa propozycja dla każdego, kto lubi często zmieniać zapachy lub tworzyć własne
kompozycje zapachowe. Wystarczy mieć specjalny kominek (najlepiej taki najprostszy, z miseczką na górze - inne, typu 'domki' się raczej nie sprawdzą).

Jest to również najtańszy sposób by przetestować jakiś zapach przed kupieniem go w większej wersji :) 

Kiedy masz już odpowiedni kominek wystarczy już  jeden wosk (za dosłownie kilka złotych!), zwykły bezzapachowy tea-light i kilkanaście minut, abywyczarować w swoim domu niepowtarzalny zapach!


JAK UŻYWAĆ WOSKÓW ZAPACHOWYCH?

 1. "NARZĘDZIA"

NARZEDZIA

 

Wszystko czego potrzebujesz to kominek, dowolny wosk zapachowy Yankee Candle i zwykły, bezzapachowy tea-light.

Musisz mieć odpowiedni kominek. Najlepsze są te produkcji Yankee Candle, gdyż mają one odpowiedniej wielkości, dopasowane do rozmiarów wosków miseczki (możesz włożyć cały wosk, a czasem nawet dwa) :) Oczywiście możesz użyć każdego innego kominka, pamiętaj tylko, by dostosować ilość wkładanego do miseczki wosku do jej wielkości, bo jeśli włożysz za dużo, to po roztopieniu może się on przelać.

Kominek pod wpływem ciepła świeczki się nagrzewa, pamiętaj zatem by umieścić go na zabezpieczonej powierzchni - użyj np. podstawki - najlepiej szklanej, lub z innego tworzywa, które będzie chroniło powierzchnię stołu lub inne miejsce, gdzie postawicie kominek, przed ciepłem.

 2. ZACZYNAMY!

START

 

Rozpakuj wosk z folii i umieść go z miseczce. :)

Każdy wosk bardzo łatwo jest przełamać i kruszyć.

Połam wosk:

a. w przypadku kiedy masz mniejszą miseczkę;
b. by cieszyć się dłużej zapachem, co jakiś czas dosypując i odświeżając zapach;
c. aby wosk szybciej się rozpuścił;
d. aby stworzyć własną kompozycję z dwóch lub kilku zapachów :)
(pomysłów na indywidualne kompozycje szukaj w zakładce: 
INSPIRACJE ZAPACHOWE
 )

PORCJE

 

3. ROZTAPIANIE

SWIECZKA

 

Zapal bezzapachowy tea-light i umieść go w kominku centralnie pod miseczką.

Już po kilku minutach zaobserwujesz, że pod wpływem ciepła wosk zacznie się rozpuszczać.
Pamiętaj, że rozgrzewający się wosk jest gorący, tak samo jak sam kominek!

ROZTAPIANIE1

Z upływem czasu wosk będzie się rozpuszczać coraz bardziej i bardziej aż rozpuści się całkowicie! :)

ROZTAPIANIE

ROZTOPIONY

Żywotność, czyli inaczej czas wydzielania zapachu przez wosk to ok 8h. Oznacza to, że olejki zapachowe zawarte w wosku będą się wydzielać przez 8h podgrzewania. Pamiętaj jednak, że wystarczy jednorazowo podgrzewać wosk np. przez 0,5 czy 1h, aby cieszyć się zapachem w domu przez kilka następnych godzin, zatem taka jedna "kostka" zapachowa może starczyć naprawdę na długo (zwłaszcza jeśli nie zużyjemy wszystkiego od razu, a będziemy co jakiś czas trochę dokładać)

 

4. ODŚWIEŻANIE ZAPACHU

ODSWIEZANIE

 

Jeśli użyliśmy tylko części wosku, to po pewnym czasie możemy odświeżyć zapach, dokruszając trochę świeżego wosku. Pozostałą część możemy także przechować na następny raz.

 5. USUWANIE WOSKU

 Kiedy świeczka pod spodem się wypali lub ją zgasimy, wosk zacznie powoli zastygać, aż zrobi się całkowicie twardy.


Możesz pozostawić go w takiej formie na kominku, aż do następnego razu. Możesz go także wyjąć i, jeśli wszystkie olejki zapachowe z niego nie wyparowały, np. przechować na później.


Wosk może być wielokrotnie podgrzewany i schładzany. - granicą jest wyparowanie wszystkich olejków zapachowych zawartych w nim - wtedy po prostu mimo podgrzewania przestajemy czuć zapach i zużyty wosk należy wyrzucić.

Jak wyjąć wosk z kominka w celu zmiany zapachu /przechowania go /wyrzucenia?

USUWANIE

To bardzo proste - najlepszym rozwiązaniem jest wstawienie kominka z zastygniętym (!) woskiem na chwilę do lodówki lub zamrażalki. Pod wpływem niskiej temperatury parafina się "skurczy" i wosk sam odskoczy od miseczki lub będzie wymagał jedynie lekkiego podważenia, by ładnie oddzielić się od kominka.

Można też na chwilę zapalić świeczkę pod dobrze zastygniętym woskiem i co chwilę sprawdzać czy foremka już odeszła od brzegów czy nie.

Resztki wosku, które pozostaną na kominku najłatwiej usunąć ciepłą/prawie gorącą wodą.

Taką "foremkę" możesz przechować na później (najlepiej zabezpieczyć ją np. torebką foliową) lub wyrzucić, jeśli nie wydziela już zapachu. 

Pamiętaj, że wosk jest tak "skonstruowany", że nigdy w całości nie wyparuje z miseczki kominka - pod wpływem ciepła parują tylko olejki, dzięki czemu czujemy piękny, intensywny zapach. Pod tym względem woski są o wiele bardziej bezpieczne od tradycyjnych olejków, stosowanych na wodę - gdy woda wyparuje i tego nie zauważymy, może to spowodować uszkodzenie kominka.

Pamiętaj o względach bezpieczeństwa i nigdy nie pozostawiaj palącej się świecy ani kominka z zapalonym tea-lightem bez nadzoru. Dodatkowo gorący jest nie tylko rozpuszczony wosk, ale także kominek - uważaj zatem by się nie poparzyć i aby taki kominek stał z dala od zasięgu dzieci!